سلام بر صبح

تا یار که را خواهد و میلش به که باشد

یکشنبه 3 بهمن 1389

هاشمی و اصحاب کهف

نویسنده: سعید صدرائیان   

آقای هاشمی سلام علیکم

راستش ما عادت نداریم مثل شما نوشته ی مان را بی سلام آغاز کنیم. سلام اسم خداست. خودش هم می دونه که وقتی بگوئیم سلام علیکم (خدا با شما) کدام جلوه ی رحمانی یا جباری خود را نصیب شنونده بفرماید. (به یه عزیزی قول دادم واسه خدا تکلیف تعیین نکنم هر کدومش صلاحه).

امروز صبح کله سحر اخبار می گفت سالروز سفر رضا شاه به ترکیه در 1313 و این تاریخ برای من یک معنی متفاوت دارد و آن هم سال تولد شما. یعنی کلاً امروزمان با شما آغاز شد که این را به حساب وقایع ماه صفر می گذارم!

اما میانه های روز یک مطلبی از شما نقل شد الف و تابناک و . . . که احساس کردم یا ما خیلی تعطیلیم یا شما خیلی زرنگ.

حضرتعالی فرموده بودید که: "در خصوص مسائل كشور مواضع خود را به صورت مشخص در آخرین حضورم در نماز جمعه تهران اعلام كردم و اكنون نیز به آن معتقدم."

هر چه خاک ملا نصرالدین است عمر شما که فرمود حرف مرد یکی است ولی شیخ محسن قرائتی می گوید حرف نامرد یکیست مرد آنیست که وقتی فهمید اشتباه کرده است حرفش را پس بگیرد.

یعنی واقعا در این یک سال و اندی در ایران هیچ نکته ی جدیدی اتفاق نیفتاده که شما را بر آن داشته باشد اندک تغییری در مواضع خودتان بدهید.

آقای هاشمی در کدامین غار با اصحاب کهفتان در خواب به سر می بردید. شاید ایراد از هم غاری هایتان است که سکه تان بی قیمت شده است. احساس خود "ماکسی میلیان" بینی بهتان دست ندهد.

جناب آقای هاشمی یک سری به سایت بنی صدر بزنید (چون مطمئنم برای شما فیلتر نیست) بنده خدا هنوز فکر می کند رئیس جمهور ایران است، گویا نفهمیده است که توی این مدت خیلی اتفاقات افتاده است.

مردم اعم از اونهایی که به دکترها رأی دادند یا به مهندس یا به شیخ یا به آرای باطله که از اون آخری رأیش بیشتر بود (بخندید! . . . . خوب بسه! حالا دوباره جدی شید!) وقتی که فهمیدند اوضاع از چه قراره خیلی هاشون بی خیال مناسبات انتخاباتی شدند و اومدند تو صحنه برای دفاع از استقلال کشورشون.

راستی اگر هنوز مواضعتان همان مواضع نماز جمعه است پس بگوئید آقازاده هم تشریف بیاورند ایران شاید بر ما هم معلوم شود که هیچ چیز تغییر نکرده است. یک بام و دو هوا که نمی شود.

آقای هاشمی خیلی چیزها تغییر کرده است. نمی شود حرف های شما تغییر نکرده باشد. یعنی ما از شما نمی پذیریم که حرفتان تغییر نکرده باشد. این برای شما زشت و ناپسند است.

16 آذر سال قبل به حضرت روح الله توهین شد؛ ندیدید؟ روز قدس حرام خدا حلال شد نشنیدید؟ روز عاشورا را که همه سایت ها و تلویزیون های آن طرفی هم نمایش دادند، آن هم مونتاژ صدا و سیما بود؟ 9 دی هم که حتما تلویزیون فقط کلوزآپ سعید حدادیان را پخش می کرد؟  22 بهمن هم که سبزها میدان آزادی را پر کرده بودند این را هم خود مهدی به بی بی سی گفت!

نه خیر شیخ اکبر! نه خیر شناسنامه ی انقلاب! نه خیر کسی که هیچ کس برای رهبری شما نمی شدید! نه خیر حاصل عمر امام!

این القاب را ردیف کردم که بدانید با سابقه شما آشنایم. قصد نبش قبر تاریخ و جمل و نهروان و طلحه و زبیر را هم ندارم، که امروز همه آنها را از بر شده اند.

نه خیر آقای هاشمی

من باور نمی کنم شما این ها را ندیده باشید و یا نشنیده باشید. ولی اگر در همان اتمسفری نفس می کشید که همسر مکرمه تان حاجیه خانم عفت خروجی آن فضاست که می گوید اگر موسوی نشد تقلب شده بریزید تو خیابون ها! به شما با همه ی آن القابی که دارید توصیه می کنم من باب نصیحة لائمة المسلمین که با خودتان خلوت کنید. به نظر من اتمسفرتان مشکل دارد. راه تنفس را بر شما بسته اند. آقای هاشمی یادمان نرود که علی علیه السلام گفت زبیر یار ما بود تا این پسرش عبدالله بزرگ شد. ما دوست داریم شما یار باشید. راه بازگشت برای شما از همه هموارتر است. اگر شما عدالت دستگاه قضایی را زیر سؤال ببرید که دیگر هیچ.

برای من تلخ است گفتن این حرف ولی صدای الرحیل شما بلند است. آقای هاشمی من دوست ندارم که در پیام تسلیت فوت حضرت عالی آقای ما بنویسند ان شاءالله خدمات ایشان کفاره ی اواخر عمرشان باشد. شما می پسندید؟

خودتان خطبه های تاریخی تان را یک بار دیگر گوش کنید و مسائل یک سال گذشته را مرور کنید واقعا هنوز حرف شما همان است یا با ما بازی می کنید؟

آقای هاشمی اگر خواب تشریف دارید عافیت باشد ولی اگر خود را به خواب زده اید کاری از دست ما بر نمی آید.

به قول برادر معنویمان حسین آقای صفار که الحق خوب عماریست برای آقا، (نظر یواشکی: تنها جامع العمار! درباره این واژه بعدها خواهم گفت) دلمان برای هاشمی دهه شصت تنگ شده است.

اگر دور و وری هایتان بگذارید من مطمئن هستم دل شما هم برای هاشمی دهه شصت تنگ شده است. ایراد از اتمسفر غارتان است

پی نوشت: به پیشنهاد علیرضای عزیز

با علی در بدر بودن شرط نیست

ای برادر نهروان در پیش روست

نظرات() 
الیاس
چهارشنبه 5 مرداد 1390 11:32 ق.ظ
ضمنا آقا فرزین این شعر با مسما رو یادم رفت براتون بخونم :
(خر چه داند قیمت نقل و نبات)
الیاس
چهارشنبه 5 مرداد 1390 11:30 ق.ظ
فرزین جون آقا سعید اشتباه گفت ، به صدام (آق دایی) نمی گفتید ، می گفتید (بابا جون) .....
ملکوتی نژاد
یکشنبه 11 اردیبهشت 1390 08:15 ب.ظ
یک سوال :
" به نظر شما آینده آقای هاشمی چی میشه ؟؟ "
یک لحظه تا قیامت
یکشنبه 1 اسفند 1389 12:12 ب.ظ
مشکل امثال هاشمی ها از آن نیست که به مرور بد شده اندنه! این بدی های مخفی است که در زمان به فکرتزکیه نبوده اند ودر سیر سنت ابتلای الهی آشکار شده است ایشان از همان اوایل انقلاب نیز به جای سیاست اسلامی سیاست بازی می کرد که مشکلشان با آقا از همین چیزهابوده است. از اون سفر خارجی ای که ایشون به خود اجازه نمی دن تعرضی به ظرف شراب روی میز بکنند وبرای فقط خدا وغیره (مخصوصا غیره) گفتمانشان را ادامه می دهند. البته این خاصیت شجره ی طیبه ی انقلاب است که به مرور این افراد را بیرون می ریزد.
ساجدی
پنجشنبه 7 بهمن 1389 10:06 ق.ظ
سلام
آفرین و خدا حفظتان کند. آقا سعید. حال می فهمم که چه بی منطق و سیاه قلب اند آنانی که روز را می بینند و می گویند شب است! از نحوه نگارش و انتخاب این بنده هرز گو بدانید که خوب مسیری را انتخاب کردید. برایتان دعا می کنم تا ابد با امام خامنه ای همراه باشید.
m58
پنجشنبه 7 بهمن 1389 08:36 ق.ظ
چهارشنبه 6 بهمن 1389 11:28 ب.ظ
همه ما به موعظه و جلسات اخلاقی نیاز داریم دوست عزیز اینطور نوشتن و ایراد گرفتن و ... کار درستی نیست خدا همه ما را به راه خودش هدایت کند.
حسینی
چهارشنبه 6 بهمن 1389 12:08 ب.ظ
مرحبا

...
سید رضوان
سه شنبه 5 بهمن 1389 08:15 ب.ظ
سلام
من متن رو نخوندم ولی نظرات رو که بخونم موضوع دستم میاد.این یارو ارزش جواب دادن نداره ولی من و تو می دونیم کجاش سوخته این جوریکه این ببو نوشته فهمیدم که برگ تک خال رو کردی.
این جماعت یه بخشیشون زبون نمی فهمن البته یه بخش بزرگشون لذا باید با زبان خودشون باهاشون حرف زد به خاطر همین اخیرا ساعات ورزشم از ساعات مطالعه ام بیشتر شده.
لذا ککمون نمیگزه اگر به ما بگن چماقدار
تاریخ رو هم که ببینی اونایی که جلوی امیرالمومنین و امامین حسنین ایستادند منطق قوی و گیرای این بزرگواران را نپذیرفتند و دست به شمشیر بردن لذا ائمه هم با زبان خودشان جوابشان را داد.
جواد
سه شنبه 5 بهمن 1389 05:45 ق.ظ
سلام

مواظب باشید شما کاسه داغتر از آش ها نیز جزء خوارج نشوید و شمشیر بر امامتان نکشید. بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. بصیرت نیازمند تفکر نیست و نه اطاعت محض. خود را سفید سفید و دیگران را سیاه نپندارید. بیش از این که از دیگران حساب می کشید از نفس خود حساب بکشید.
mm
دوشنبه 4 بهمن 1389 11:56 ب.ظ
damet garm
خواهر کوچکتان
دوشنبه 4 بهمن 1389 07:33 ب.ظ
داداش سعید!
چه حوصله دارید شما که به اینا جواب میدید
بی خیال
کسی که تا الان نفمیده دیگه نمی فهمه
پیشاپیش زیارت قبول
حسین
دوشنبه 4 بهمن 1389 05:34 ب.ظ
بسیار زیبا ...

احسنت!
روح الله روان
دوشنبه 4 بهمن 1389 04:09 ب.ظ
سلام سعید جان.خدا قوت .خدا همه رو به راه راست هدایت بفرمایند.به ما هم سر بزن.یاعلی
فرزین
دوشنبه 4 بهمن 1389 03:54 ب.ظ
1-هم تو ابلهی هم قرائتی که هنوزمعنای "حرف مرد یکی است " رو نمی دونید.
2-اون جماعتی که 9دی پارسال دیدی اکثرشون آدمهایی هستن که تعصب بی منطق دینی دارن،یعنی بیشتر از سی سالف "ابزار دین" دست حکومت بوده و هرجور که خواسته این بندگان خدا رو رقصونده،الباقی هم که مثل شما ساندیس خور بودن البته.
3- حرام خدا حلال شد؟؟ لطیفه فرمودید؟ کدام حرام؟ چه حلالی؟کشتن مردم بیگناه زیر چرخ ماشین در روز عاشوراو انکار احمقانه ی اون حرام نبود؟
4-آقای شما فقط آقای شما هستن و شما هم تا می تونید به ایشون سواری بدید.
آقای شما(!) چکاره هستن که نه تنها برای مردم که برای خدا هم تکلیف تعیین می کنن؟؟ البته اگه به ایشون باشه که می گن خدا نماینده ی ولی فقیه در آسمان است!!
5- اون آقایی که می فرمایین،صفار نیستن،سفاک هستن.
بی جهت اسم عمار رو با مقایسه با این قوم آلوده نکنید.
6- سن شما البته قد نمی ده ولی همین جماعت کوفی در نماز جمعه های سالهای پیش شعار می دادن" مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است"،پس حتی دلخوش به جماعت ساندیس خورتون هم نباشید چون روز مبادا برای سرتون جایزه تعیین می کنن.
7- کلا" چقد بامزه ای تو،کوچولو!
حالا چاپ کن نظرمو اگه می تونی
پاسخ سعید صدرائیان : 1-شاید دلیل پاسخ من به شما همان بند اول باشه والا جواب دادن به شما چه دلیل دیگری می تواند داشته باشد
2-روزه واجب خداست و البته خوردنش حرام مگر به عذر که البته احتمالا همگی عذر! داشتید.
3-من ساندیس خورم که هیچ، اتفاقا پدرم هم کمپوت خور بوده. کلی عکس داره با کمپوت و تفنگ و عکس امام کلا ما با این چیزها خوشیم.
4-آقای ما آقای ماست و از لحاظ تکوینی آقای شما هم هست ولی در جریان نیستید
5-اما درباره آقا و صفار و عمار
سنگ بد گوهر اگر کاسه ی زرین شکند
قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
6-اما سن من اینقدر قد می دهد که از بچگی تو ایست و بازرسی وایسادم و از امثال شما فحش خوردم. تا کوی دانشگاه 78 که بعد از جلسه ی کنکور یه ضرب رفتم پایگاه و باتوم و ساندیسم رو با هم برداشتم تا الان که یه دختر دارم ولی هنوز هم پای کارم و در ضمن تو راهپیمایی های پارسال هم دخترم رو می اوردم ولی بهش ساندیس نرسید.
لذا هر آنچه فرمودید را ما هم دیده ایم اما
7-اما در مورد آقای هاشمی، امام یه چیزی رو به ما یاد دادند و اون هم اینکه با هیچ کس عقد اخوت سیاسی نبسته ایم. اتفاقا اگر باز به آن دوران برگردیم همان کار را انجام می دهیم.
8-اما اگر همین جماعت ساندیس خور نبودند که الان به صدام می فرمودید آق دایی!
9-راستش امثال ما خیلی نیاز به شیر کردن نداریم، شیر هستیم و حتما نظرتون رو منتشر می کردم
علیرضا
دوشنبه 4 بهمن 1389 02:14 ب.ظ
سلام سعیدجان
کاشکی آخرش می نوشتی
باعلی(ع) در بدر بودن شرط نیست
ای برادر نهروان در پیش روست
امیر رضا مظلومی
دوشنبه 4 بهمن 1389 05:39 ق.ظ
سلام داد
.
.
.
شاید ایراد از هم غاری هایتان است که سکه تان بی قیمت شده است.
.
.
احسنت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

نویسندگان

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic